Putování severním Vietnamem

Putování severním Vietnamem

Vietnam se stává stále oblíbenější destinací a láká turisty ze všech koutů světa. Ale pokud toužíte poznat pravý Vietnam, mimo přeplněné turistické trasy, a objevit jeho pravou duši, máme pro vás to pravé! Připravte se na dobrodružství, které vám umožní nahlédnout „pod pokličku“ místních kuchyní a objevit skryté kouty tohoto úchvatného místa.

Poznáte překrásnou zátoku Ha Long a císařské město Hue, která jsou nepopiratelně fascinující. Ale připravte se také na setkání s místními etnickými skupinami, kterých v severním Vietnamu žije více než padesát. Zjistíte, že Vietnam je domovem nejen slonů, ale také ohromujících rýžových polí, která jsou dodnes sklízena ručně.

Během naší cesty navštívíme národní park Ba Be, kde se budete moci pokochat vodopády Ban Gioc a Khuay Nhi. Okouzlí vás také úchvatné skalní útvary Coc Vai Pha a Mountain 999. A jestli se chcete naučit, jak chytit hada, nebo ochutnat ty nejlepší lahůdky v hlavním městě Vietnamu, nepřijdete zkrátka! Navštívíme také nezapomenutelné památky a naučíme vás přežít místní dopravu.

Takže neváhejte a přijďte s námi zažít dobrodružství, které vás zavede za poznáním pravého Vietnamu, který jiní turisté nepoznají!

7 zajímavých míst severního Vietnamu

  • Okruh Ha Giang
  • Sapa a okolí
  • Vodopád Ban Gioc
  • Hlavní město Hanoj
  • Ostrov Cat Ba
  • Zátoka Ha Long
  • Ninh Binh

Sapa a okolí

Sapa, krásná oblast v horách severního Vietnamu, láká turisty z celého světa. I když je známá především pro svá ohromující rýžová pole, město Sapa a jeho okolí nabízejí mnohem více než jen tuhle atrakci.

Pokud toužíte po zelených kaskádovitých políčkách, nejlepší období návštěvy je od července do října, ačkoli je to zároveň nejdeštivější období v roce. Ale Sapa vám nabídne mnoho dalších zážitků.

Můžete se vydat na pěší túru nebo využít lanovku a zdolat nejvyšší horu Vietnamu – Fan Si Pan (3 143 m.n.m.). Místní průvodce vás provede údolím Muong Hoa, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy a navštívit tradiční etnické vesnice. Po náročném dni se můžete ubytovat v homestay a ochutnat místní specialitu – rýžovou pálenku, známou také jako „happy water“. A to je jen začátek.

V okolí Sapy najdete také několik úchvatných vodopádů, jako například Silver, Love nebo Tien Sa waterfall. Bez ohledu na vaše zájmy a preference, v Sape si určitě najdete to své.

Přijďte objevit Sapa a vychutnat si všechny tyto nádherné přírodní poklady, které tato oblast nabízí.