O autorovi

O AUTOROVI

Cestovatel Milan Bureš se již skoro dvacet let vydává na dobrodružné výpravy do netradičních a leckdy nebezpečných koutů země. Jako student pracoval v Sovětském svazu, procestoval Indočínu, učaroval mu Vietnam, Severní a Jižní Korea, Dálný východ a v neposlední řadě si splnil cíl, že navštívil všech 15 států bývalého Sovětského svazu včetně enklávy Kaliningrad.

Z cest a výprav postupně nashromáždil nepřeberné množství dokumentárních materiálů. Vyhýbá se místům, která jsou turisticky hodně navštěvovaná a o kterých si informace můžete snadno dohledat. Zajímá ho zejména život prostých lidí, jak žijí, jaké mají problémy, čím se zabývají, jejich tradiční zvyky a samozřejmě i kuchyně. O nejzajímavějších zážitcích a poznáních, která nikde nevyčtete a o kterých vám málokdo bude vyprávět, se s vámi rozhodl podělit v poutavých besedách doprovázených promítáním fotografií.

"Mozek je jenom sval, který se musí cvičit."

Publikuje články, spolupracuje s rozhlasem, pořádá besedy… Mimo přednášek, s nimiž jezdí po celé republice, dopisuje i knihu o zážitcích z Vietnamu a v nejbližší době se ji chystá vydat.

Turistika a objevování však není jedinou náplní a zájmem tohoto muže. Je to také velký znalec a podporovatel hudby, kterou má rád a také se jí aktivně věnuje. Chvíle klidu pak stráví nad knihou a nad šachovnicí, nebo se věnuje svým včelám.

Informace o zpracování osobních údajů